קופון למוזיאון ידידי ישראל בירושלים החל מ 19 ש"ח בלבד!

מתכננים ללכת ליום תרבות במוזיאון ידידי ישראל שבירושלים? מצאנו לכם קופון הנחה נהדר החל מ 19 ש"ח בלבד במקום 44 ש"ח.

ידידי ישראל.png

לרכישה ופרטים נוספים

במהלך הסיור תוכלו להינות ממספר אולמות ומייצגים שונים:

המייסדים

אנו קופצים בזמן אל ההבטחה המקראית, הברית בין אלוהים לעם ישראל העומדת בבסיס האמונה בציונות. החל מאברהם וצאצאיו ודרך ההיסטוריה המוקדמת של הארץ המובטחת ומאוחר יותר בגלות. באמצעות אנימציה יצירתית, אפקטים ייחודיים של תאורה ומוזיקה מקורית, אנו נוכחים לראות את האמונה החזקה של עם ישראל.

החולמים

סיפוריהם של ארבעה אישים כריזמטיים מהמאה ה-19 וה-20, שהשפיעו ותמכו ברעיון הציוני חדורי אמונה בהבאת בני עם ישראל אל הארץ במובטחת מכל קצוות עולם. סיפוריהם מוצגים במיצג מולטימדיה ייחודי הכולל הקרנות וידיאו על גבי דמויות מפוסלות מעץ וקריינות ייעודית. החולמים האמיצים פילסו את הדרך להגשמת החזון הציוני. אף אחד מהם לא זכה לראותו מתגשם אך השפעת כל אחד מהחולמים בתקופה מוקדמת זו היתה רבה.

הלוחמים

אולם הלוחמים מציג את האישים הבינלאומיים האמיצים אשר התחייבו מכל ליבם להקמה ולהגנה על העם היהודי בארץ המובטחת, אלו אשר לחמו לצד העם היהודי למען הקמת מדינת ישראל. בעוד אנחנו צופים בדמויות בגודל-מלא על המסך, הן פונות אלינו "באופן אישי" ומספרות לנו את סיפוריהן. סיפורן? ברקע מוצגת הצבעת האום על מיצג מפת העולם תוך מתן הוקרה לאותן המדינות שתמכו והצביעו בחיוב להקמתה של מדינת ישראל. אולם קולנוע קטן מציג שלל סיפורים עכשוויים של ישראלים שחייהם ניצלו בעזרתם של ידידינו הלא יהודים

הארץ המובטחת

מיצג אודיו-ויזואלי המציג לנו את הנס המודרני, מדינת ישראל, במבט ממעוף הציפור על ארץ ישראל מדרום לצפון, מערב למזרח. זו ההקדמה הראויה לסיפורים של אלו שהפכו זאת לאפשרי, ובתחילתה ברכת שלום מאת היו"ר הבינלאומי של מוזיאון ידידי ישראל, הנשיא לשעבר שמעון פרס.

אנשי החזון

ציור קיר אינטראקטיבי עצום מצויר ביד אמן, אשר מופעל באמצעות מגע, מספר את סיפורם של ידידינו הרבים הלא יהודים, אשר עזרו במימוש ההבטחה המקראית. אולם אנשי החזון מציג אישים ידועים כגון המלכה ויקטוריה, וינסטון צ'רצ'יל, וודרו ווילסון ולורד בלפור. אנשי חזון אמיתיים אלו מוצגים בפנינו באנימציה מוארת, בעוד אנחנו לומדים על התפקיד החשוב שלהם במימוש החלום הציוני.

אורות בחשכה

בגלריה מרגשת זו, אנימציה ואורות מוקרנים על גבי קיר חשוך ו"מנופץ" ומציגים את הגיבורים האמיצים, המיוצגים באמצעות קרני אור בתקופה החשוכה של מלחמת העולם השניה. חסידי אומות העולם אשר סיכנו את חייהם בהצלת יהודים במהלך השואה. אוסקר שינדלר, אירנה סנדלר, צ'יו נה סוגיהארה, משפחת טן בום, ראול ולנברג.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s